Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Podejmij wyzwanie, razem z 400 zawodnikami na ponad 53 kilometrowej, górskiej trasie zmierz się z własnymi słabościami w zimowych warunkach. Będzie zimno, będzie ciężko, będzie fantastycznie.

Zapraszamy Was na kolejną edycję Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Bieg odbędzie się 10 marca 2018 roku. Trasa liczy ok.53 km i przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy. Macie szansę zobaczyć te góry w ich najpiękniejszej, zimowej odsłonie.

Ze względu na możliwość wystąpienia prawdziwie zimowej pogody limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 10,5 godziny. Limity na poszczególnych odcinkach podane są w regulaminie zawodów. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km. Limity mogą ulec skróceniu/wydłużeniu przed zawodami w zależności od panujących warunków atmosferycznych, o czym Zawodnicy będą informowani w formie komunikatów startowych na stronie w Aktualnościach oraz na Facebooku. Decydując się na start w zawodach podejmujecie już pierwsze ryzyko, bowiem zima w Karkonoszach jest całkowicie nieprzewidywalna i nie sposób ocenić jak ciężko będzie na trasie w marcu.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą. Góry kojarzą się z nim nierozerwalnie. W nich trenował, wspinał się, tam został na zawsze. Chcemy, żeby pamięć o Tomku nigdy nie zaginęła. Jego wysiłek i determinacja w dążeniu do realizacji marzeń mogą być dowodem dla innych, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko bardzo chcieć.

Tomek kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych. Organizujemy bieg, który będzie trudny i wymagający, tak jak cele, które sobie stawiał. Tomek po każdym wyczynie zwykł mawiać „odwaliliśmy kawał dobrej, niewiarygodnej, nikomu niepotrzebnej roboty” i tego życzymy Wam na mecie!

Jest to wyzwaniem wyjątkowe i nie wszyscy będą mogli  się z nim zmierzyć. Zima w górach nie zna kompromisów. Zimowy Ultramaraton Karkonoski ze względu na porę roku, w której jest organizowany nie będzie zwyczajnym długodystansowym biegiem. Nie będzie także biegiem dla każdego zawodnika. Jego uczestnikami mogą stać się tylko ci, którzy mają już doświadczenie w długotrwałych biegach górskich, a także wiedzą z czym związane jest poruszanie się zimą w górach. Każdy biegacz biorący udział w zawodach powinien bardzo dobrze znać swój organizm, mieć pewność swoich umiejętności oraz być przygotowanym na walkę w trudnych warunkach.

Jeśli nie zraziło Cię to co tu piszemy, a raczej wywołało u Ciebie dreszczyk emocji, to oznacza, że trafiłeś we właściwe miejsce.

 

www: http://ultramaratonkarkonoski.pl/