Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy, to zawody biegowe w Karkonoszach na sześciu dystansach. Będzie szybkie ściganie, piękne trasy, cudowna atmosfera i mozolne pokonywanie kilometrów na dystansach ultra. Co nas wyróżnia? Punktem wspólnym dla wszystkich górskich biegaczy jest jedno – lubimy mieć pod górkę.  

 

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy wyciśnie z trudnych karkonoskich ścieżek tyle, ile się tylko da. Trasy biegów wiodą przez najpiękniejsze fragmenty Karkonoszy, w dużej mierze poza znanymi i „zadeptanymi” przez turystów szlakami. W tym roku drogi zawodów prowadzą po polskiej stronie masywu, a na niektórych dystansach zahaczają o Góry Izerskie. Tym samym biegacze doświadczają szlaków o alpejskim charakterze ze stromymi, skalnymi zboczami, spektakularnymi widokami i trudnymi technicznie odcinkami.

 

Sześć dystansów, Półmaraton z górką (28 km), Kamienna trzydziestka (32 km) Chojnik Maraton (46 km), Sztafeta Chojnik (61km), Siedemdziesiąt z hakiem (71 km) oraz Ultra Chojnik (102 km), dają szansę na zmierzenie się z Karkonoszami zarówno amatorom, jak i starym wyjadaczom. Dla samego uczestnika te – dość wydłużone – obiegnięcie Zamku Chojnik ma zawsze mistyczne konotacje – jest sam na sam z górami, walczy ze swoimi słabościami, zmaga się z wysokością.

 

Sześć tras, to sześć zupełnie innych wyzwań, dzięki którym można zatracić się w bieganiu. Ale to nie koniec liczb. W 2017 roku zdobyliśmy trzy Górskie Kozice, nagrody, które przyznawane są dla organizatorów najlepszych biegów górskich w kraju. W 2018 roku dołożyliśmy jedną, za najlepszy festiwal biegowy w kraju. Cieszymy się, że sposób w jaki organizujemy naszą imprezę został doceniony przez biegaczy – mówi Mateusz Lewicki, jeden z organizatorów. Jak widać, warto być częścią tego szaleństwa i przyjechać – przynajmniej – pokibicować.

 

Ponadto podczas dwóch dni Festiwalu przygotowano liczne atrakcje nie tylko dla zawodników, ale również dla ich rodzin, kibiców i wolontariuszy. Karmić będą Food Trucki, bawić muzycy grający na żywo, a edukować – warsztaty artystyczne i sportowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży. – Sami mamy duże rodziny i chcemy, żeby wyjazd na zawody nie wykluczał przyjemnego weekendu z najbliższymi. Staramy się przede wszystkim stworzyć przyjazną przestrzeń dla każdego – opowiada Daniel Chojnacki.

 

Trzej organizatorzy sami biegają po górach. Jeżdżą na zawody, pokonują kilometry zadeptując kamienie i leśne ścieżki. Jak dodaje trzeci z nich – Karol Gołaj – od początku przyświeca nam idea budowania społeczności, łączenia zawodników, wolontariuszy, kibiców. Bo wiemy i często powtarzamy, że bieganie to sport drużynowy.

 

Więcej informacji znaleźć można na www.facebook.com/chojnikmaraton

Zapisy udostępnione są na stronie www.chojnikmaraton.pl