• ZUK 2019, fot. Piotr Oleszak

Inauguracja UCP 2019

 14 marca 2019

W sobotni poranek 384 zawodników stanęło na starcie 6 edycji Zimowy Ultramaraton Karkonoski im.Tomka Kowalskiego. Zainaugurowaliśmy II edycję Ultra Cup Poland!


Huraganowy wiatr, widoczność pozwalająca jedynie na kontemplację własnych butów i – 15 stopni odczuwalnej temperatury – tę edycję wszyscy zapamiętamy na bardzo, bardzo długo! Wszystkim uczestnikom ZUK-a kłaniamy się nisko, gratulujemy mocy, determinacji i od-wagi w realizowaniu celów!

Wiemy, że wielu z Was zastanawiało się jaką decyzję podejmiemy w kwestii punktowania skróconej trasy zawodów. Zdecydowaliśmy, że punktacja pozostanie bez zmian. W czasie biegów górskich poza rywalizacją i świetną zabawą – najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Mamy świadomość, że podobne sytuacje związane ze skróceniem trasy, mogą zdarzyć się na każdych zawodach, są to bardzo wyjątkowe sytuacje i decyzje, przed którymi stajemy. Nie zmienia to jednak faktu, że stanęliście na starcie, zmierzyliście się z samymi sobą, skrajnie trudnymi warunkami i ukończyliście zawody w ultra warunkach.

Klasyfikacja Ultra Cup Poland po ZUK-u pojawi się na naszej stronie (www.ultracuppoland.pl) w ciągu 10 dni od zawodów. Będziemy o tym informować. A tymczasem odpoczywajcie, grzejcie się i do zobaczenia na kolejnych biegach!

Leave a Reply

Error! This email is not valid.