Łemkowyna Ultra-Trail®

Już w dniach 12-14 października 2018 odbędzie się piąta edycja Łemkowyna Ultra – Trail®. Właśnie podczas Łemkowyny zawita do tej części Europy legendarny cykl Ultra-Trail® World Tour. Łemkowy na Ultra – Trail® 150 zaczyna przygodę w cyklu jako Discovery Race, ale wielu liczy na to, że będzie to dopiero początek polskiego akcentu w UTWT. Z kuluarowych rozmów wiadomo już, że w Beskidzie Niskim pojawią się naprawdę mocni zawodnicy ze świata.

Mocne zawodniczki i zawodników z Polski przyciągnie też zapewne rywalizacja na trasie ŁUT 70, na której w tym roku odbędą się Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim. Czeka nas więc rywalizacja na najwyższym poziomie!

Rok 2018 przynosi zmiany. Największą niespodzianką jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową 80-tkę. Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed 150 – tką, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

Firma Columbia Sportswear, będąca Głównym Partnerem Technicznym Imprezy, po raz kolejny zadba też o wyposażenie ekipy znakomitych wolontariuszy, a także o komfort cieplny finisherów 150 – tki, których Łemkowyna przyzwyczaiła do pięknych bluz na mecie. Niezmienne pozostaną również niezapomniane jesienne widoki i nieprzewidywalna aura, która zdecyduje o wynikach na trasie. A zawodnikom niezawodnie towarzyszyć będą ślady łemkowskiej kultury w postaci rozsianych na trasie kapliczek, cerkwi, drewnianych chyż, czy pozostałości po wysiedlonych wioskach.

Koordynatorzy punktów i zabezpieczenia logistycznego zapewniają, że jak co roku na punktach będzie serwis najwyższej jakości, a łemkowskie menu nabierze jeszcze więcej smaków, jak przystało na imprezę UTWT!

Chcący dowiedzieć się więcej nt. zawodów, przygotowań czy okoliczności powstania imprezy będą mogli spotkać się z Dyrektorem Krzysztofem Gajdzińskim podczas kolejnej edycji Łemko on Tour. Cykl prezentacji i spotkań z uczestnikami ruszy już wiosną, a zawita do nowych lokalizacji nawet poza granicami naszego kraju!

 

Trasy Łemkowyny:

Łemkowyna Ultra-Trail® 150 – 150 km (UTWT Discovery Race, ULTRA CUP POLAND)

Łemkowyna Ultra-Trail® 100 – 103 km (ULTRA CUP POLAND)

Łemkowyna Ultra-Trail® 70 – 70 km (Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim 20 18, ULTRA CUP POLAND)

Łemko Marathon 48 – 48km

Łemko Trail 30 – 30km

 

www: http://www.ultralemkowyna.pl/